Jesienny powrót do szkoły jest wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i uczniów.

CaliVita® oferuje liczne produkty, które mogą pomóc rodzicom w przygotowaniu ich dzieci do wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego. Pomimo iż pogoda zmienia się praktycznie każdego dnia, nasz organizm stale dąży do zachowania równowagi i stabilności. Podczas kolejno zmieniających się pór roku zawsze musimy dostarczyć organizmowi tych samych składników odżywczych. Zmienia się jednak ich źródło. Wiosną oraz latem wystawieni na działanie promieni słonecznych jesteśmy w stanie wytworzyć odpowiednią ilość witaminy D, natomiast jesienią i zimą potrzebujemy już suplementacji tego składnika.

Dotyczy to zwłaszcza dzieci, u których w okresie rozwoju należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie spożycie ważnych witamin, składników mineralnych oraz innych, niezbędnych substancji odżywczych.

Lion Kids Multiwitamin + Vitamin D to produkt zawierający odpowiedni zestaw witamin i składników mineralnych w proporcjach idealnie dobranych pod kątem specyficznych potrzeb dzieci. Obecność wapnia i witaminy D wspiera prawidłowy rozwój układu kostnego, podczas gdy potas i magnez wspomagają aktywność mięśni. Beta-karoten odgrywa ważną rolę w procesie widzenia, natomiast kompleks witamin z grupy B jest niezbędny w pracy układu nerwowego oraz w procesach metabolicznych. W okresie zwiększonej zachorowalności na infekcje dróg oddechowych

Lion Kids C wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego.

Produkt Lion Kids C dostępny jest w formie pysznych, owocowych tabletek do ssania, a ponieważ dzieci uwielbiają wszystko, co ma zabawny kształt i smakuje jak cukierki, ich zażywanie nie sprawi żadnych problemów. Starszym uczniom, w okresach wzmożonego wysiłku psychicznego, jak początek semestru czy okres sesji, polecamy Energy&Memory. Zawarta w produkcie guarana wspomaga koncentrację oraz wytrzymałość fizyczną. Lecytyna oraz jej podstawowy składnik – cholina, to wchodzące w skład błony komórkowej, odgrywające istotną rolę w procesach fizjologicznych. Cholina uczestniczy w przekazywaniu impulsów nerwowych, dlatego wraz z lecytyną zapewnia odpowiednią aktywność naszego mózgu. Witamina E ochrania wielonienasycone kwasy tłuszczowe przed atakiem wolnych rodników, wspomagając w ten sposób pamięć. Natomiast zawarta w produkcie witamina C jest nie tylko konieczna do prawidłowego funkcjonowania naszego układu nerwowego, ale dodatkowo ochrania go dzięki właściwościom antyoksydacyjnym.

Zapotrzebowanie organizmu na powyższe składniki powinno być pokryte z pożywienia, jednakże często zrównoważona dieta jest ostatnią rzeczą, do jakiej student przykłada uwagę.

CaliVita® myśli o całej rodzinie, zarówno o tych najmniejszych, jak i większych dzieciach. Tworząc nasze produkty, bierzemy pod uwagę zarówno zwiększone potrzeby, jak i codzienne wyzwania dzisiejszego świata, którym muszą sprostać.

CVI Europe

 

UWAGA!

  • Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
  • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
  • Produkty należy przechowywać zamknięte, w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym
  • dla małych dzieci.
  • W przypadku spożywania innych produktów zawierających kofeinę należy uważnie stosować Energy&Memory. Produktu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

W przypadku chorób układu krążenia przed zastosowaniem preparatu należy zasięgnąć opinii specjalisty!

Te oraz inne suplementy zakupić możesz tutaj …