PROSTATA — męski gruczoł krokowy, inna nazwa — stercze, który natura umiejscowiła pod pęcherzem moczowym. Gruczoł ten produkuje wydzielinę, która ma duże znaczenie przy zapłodnieniu, a także w satysfakcji seksualnej oraz udanym życiu rodzinnym. Powiększa ona masę wytryskową i ożywia ruch plemników. Zdrowi często nie zdają sobie sprawy z roli tego małego gruczołu, a nawet nie wiedzą, że jest coś takiego i do czego im to potrzebne.

Kłopoty zaczynają się przeważnie po czterdziestce, kiedy to wielu mężczyzn spostrzega, że trudniej im oddać mocz, wypływa on pod niższym ciśnieniem a na koniec lecą strużki, a nawet kropelki. Muszą częściej chodzić do ubikacji w tym także w nocy. Główna przyczyna to najczęściej łagodny przerost prostaty, w innych przypadkach zapalenie gruczołu krokowego (prostatitis) lub nowotwór prostaty.

STERCZE otacza odcinek cewki moczowej wychodzący z pęcherza, więc gdy przerasta swą tkanką wewnętrzną — gruczolakiem, ściska jak obręcz przewód moczowy. Zawęża wtedy światło moczowodu utrudniając tym wypływ moczu z pęcherza. Na skutek tego pęcherz moczowy nie opróżnia się całkowicie. Sprzyja to zakażeniom dróg moczowych i powstawaniu kamicy moczowej, czego wynikiem może być całkowite zatrzymanie moczu, zanik miąższu nerkowego oraz niewydolności nerek. Prowadzi to do samo zatruwania się organizmu.

Preparaty wspomagające leczenie prostaty:

  • Pro-State Power – 3 × 1 tabl. przed posiłkiem,
  • Polinesian Noni – 2 × 3 kaps. lub po 30 ml soku,
  • C-500 – 3 × 2 tabl. w trakcie posiłku,
  • VitalMan – 3 × 1 tabl. przed posiłkiem,
  • Garlic Caps – 2 × 2 kaps. przed posiłkiem

Dobre rezultaty w dolegliwościach z gruczołem krokowym dają rośliny zawierające substancje lipidowe — steroidowe. Są to między innymi: kora śliwy afrykańskiej, nasiona dyni, korzeń i liście pokrzywy, zarodki kukurydziane, owoce palmy karłowatej (inaczej palmy sabalowej). Rośliny te posiadają substancje zwane fitosterolami, które są bliźniaczo podobne do ludzkich hormonów płciowych. Zmniejszają one przerost prostaty i rozluźniają ściśniętą obręcz na cewce moczowej. Te właściwości wpływają na to, że poprawia się siła i objętość oddawanego jednorazowo moczu a mężczyzna nie musi tak często korzystać z toalety, jak poprzednio, wstawać w nocy ani martwić się perspektywą operacji prostaty, która jest ostatecznym zabiegiem leczniczym.

Bardzo pomocnymi w kłopotach z prostatą naturalnymi preparatami oprócz Pro-State Power są: Pro Selenium, Chelated Zink oraz Polinesian Noni.

Pro Selenium — mężczyźni bardziej potrzebują selenu niż kobiety, gdyż jest on gromadzony w jądrach i wraz ze spermą wydalany jest z organizmu. Zażywanie Pro Selenium zwiększa ilość plemników w nasieniu, co korzystnie wpływa na płodność mężczyzn.

Chelated Zink — z kolei cynk u mężczyzn ma także dobry wpływ na produkcję hormonów płciowych. Uczeni dowiedli, że u mężczyzn żywionych dietą mało bogatą w cynk poziom testosteronu spadł czterokrotnie. Mężczyźni tracą ze spermą duże ilości cynku i selenu to też są bardziej narażeni na niedobory tych pierwiastków, a przecież u bezpłodnych mężczyzn stwierdza się obniżone stężenie cynku.

Polinesian Noni – „owocowe złoto Polinezji” – zawiera wiele niezbędnych aminokwasów, m.in. argininę oraz tlenek azotu, które są potrzebne w procesie erekcji prącia, dlatego sok noni często traktowany jest jako afrodyzjak. Jest czymś więcej niż viagrą!

Wpis do KLUBU CALIVITA do niczego nie zobowiązuje i nie ma żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych, to same korzyści. Możesz kupować wszystkie produkty, zarówno z oferty polskiej, jak i zagranicznej po cenach klubowych, 30% niższych od cen detalicznych, korzystasz z dodatkowych rabatów, sięgających nawet 50% ceny detalicznej.

Uwaga!!!

Konsultacje, porady, przepisy kuracji nie mogą zastąpić diagnozy lekarskiej i badań lekarskich.